Lokalizacja i dojazd

Budy Zaklasztorne to miejscowość w powiecie żyrardowskim, leżąca na obrzeżach Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Leśna Ostoja jest położona na skraju lasu, nad rzeką Korabiewką. Lokalizacja ta gwarantuje niezakłócony kontakt z naturą i możliwość czerpania jej walorów, jak cisza i powietrze w najwyższej klasie czystości. Osiedle stanowi doskonałą bazę wypadową dla wycieczek pieszych i rowerowych po sąsiednich terenach zielonych.

Dojazd do osiedla prowadzi drogą asfaltową przez wieś, a następnie krótkim odcinkiem drogi gruntowej. Drogi wewnętrzne osiedla będą utwardzone.

Brak miejskiego zgiełku nie oznacza jednak, że Leśna Ostoja jest odcięta od cywilizacji. Wręcz przeciwnie. Nasze osiedle dzieli od centrum Żyrardowa zaledwie 10 minut jazdy samochodem, a od centrum Skierniewic – 15 minut. Warto zwrócić uwagę, że Skierniewice są ważnym węzłem kolejowym, obsługującym szereg dogodnych połączeń z całą Polską. Dojazd do węzła Wiskitki (przy autostradzie A2) zajmuje około 10 minut, do węzła Konotopa (na wlocie do Warszawy od zachodu)  30 minut, a do Lotniska Chopina w Warszawie tylko 45 minut. W okresach o największym natężeniu ruchu czasy przejazdu do Konotopy i lotniska wzrastają zaledwie o 10-15%, ponieważ dojazd prowadzi autostradą i drogą ekspresową, nie ma więc ryzyka wystąpienia korków.

Sklep spożywczy: 800 metrów od osiedla.

Apteka: 2200 m od osiedla.

Przedszkole publiczne: 2200 m od osiedla.

Zespół szkół i Liceum Ogólnokształcące: 2200 m od osiedla.

Pic

Osiedle Leśna Ostoja

zapytaj o swój dom już teraz

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o naszej ofercie.
Jeśli masz dodatkowe pytania, chętnie na nie odpowiemy.

wypełnij formularz